Over De wondere wereld van Bosch

11 feb
Aartselaar - CC 't Aambeeld # 9992

De wondere wereld van Bosch

Het bizare œuvre van de laatmiddeleeuwse schilder Jheronimus Bosch gaf in het verleden aanleiding tot soms buitenissige, fantasierijke interpretaties. Geen schilder heeft de hel indringender uitgebeeld dan Bosch !

Vaak is geprobeerd om het unieke van dit werk te benadrukken door Bosch voor te stellen als iemand die werkte o.i.v. geestverruimende middelen.

Maar de studie van de laatmiddeleeuwse kunst, literatuur en cultuur in de Lage Landen rond 1500, leert ons dat hij vaak dingen schilderde die tot de cultuurbagage van de gemiddelde intellectueel behoorden. M.a.w. wil je Bosch begrijpen, kijk dan door een laatmiddeleeuwse bril !

dinsdag 11 februari 2025 van 20:00 uur tot 22:00 uur

in samenwerking met Markant Aartselaar-Kontich

Eric De Bruyn studeerde Germaanse filologie aan UAntwerpen en specialiseerde in de medioneerlandistiek.
Hij publiceerde talrijke artikelen en essays en is lid van het Jheronimus Bosch Art Center in ’s Hertogenbosch.

Eric_De_Bruyn-2

Prijzen

Ticket Prijs
DF leden € 8,00
Standaard € 12,00
jongeren onder 26 jaar € 4,00

Wil je tickets bestellen
klik hier of mail naar davidsfonds.aartselaar@hotmail.com

Meer info op tel: 0478-963 399

Labels: Kunst & CultuurLezingMiddeleeuwen